Kalite Politikamız

  • Vida, cıvata ve özel bağlantı elemanları üretimi kapsamında ve uygulamalarında ISO 9001 ve ISO 14001 Kalite ve Çevre Yönetim Sistemini etkin olarak uygulamak, güncelliğini ve sürekli iyileştirilmesini sağlamak,
  • Koşulsuz müşteri memnuniyeti” felsefesi doğrultusunda, yapılacak tüm faaliyetlerde “Müşteri Odaklılığın Arttırılması” düsturunu geçerli kılmak,
  • Sunduğumuz ürün ve hizmetlerde ve bunları gerçekleştirmek için yürüttüğümüz tüm faaliyetlerde, ilgili taraflarımızın ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak, uygulanabilir şartlarını yerine getirmek.
  • Yurtiçi, Yurtdışı pazarlarda ve müşteri tercihlerinde yüksek  kalite standartlarını sunan lider bir firma olmaktır.

KÇYS Kapsamımız

  • ISO 9001 VE ISO 14001 Standartlarının bütün maddelerini,
  • İç ve dış konularımızı,
  • İşletmemizde yürüttüğümüz bütün faaliyetlerimizi,
  • Yusuf İzzettin Köyü Kadirli OSB 5. Sk. No:7 Kadirli / OSMANİYE adresinde gerçekleştirdiğimiz, vida cıvata ve bağlantı elemanları üretimimizi,
  • İlgili taraflarımızın şartlarını ve beklentilerini,
  • Yukarıda belirtilen faaliyetleri gerçekleştirirken sunduğumuz bütün hizmetleri kapsar.

Mekanik Testler

Sertlik(Hardness):Malzemenin özellikle aşınma ve çentik etkisiyle kalıcı şekil değişimine karşı direnci; ya da bir cismin diğer bir cisme batmasına karşı gösterdiği dirençtir.

Brinell (HB), Rockwell (HRc), Vickers (HV) ve Süper Rockwell (HRS) gibi sertlik ölçme metotları kullanılır.

image

TORK :Tork Bağlantı Elemanının Ne Kadar Şiddetli Döndürüldüğünü İfade Eder(Torque – N.m) Kuvvet Bir Parçayı Ne Kadar Şiddetli İttiğimizin Veya Çektiğimizinİfadesidir (Force – N) Döndürme Yoluyla Bağlantı Elemanı Üzerinde Üretilen Güçİse Gerilimdir Ve Çekme Yükü (Tensile Load) Ve Sıkma Kuvveti (ClampForce) İle İlgilidir (Tension – N).

image

Fonksiyonellik testleri Kullanım yerine göre üretilmiş olan ürünlere montaj dayanım testleri uygulaması yapılmaktadır. Hidrojen gevrekligi uygulanan ürünlerimiz sevkiyat öncesi 48 saat gerilim testinde kalırlar.

image

Kaplama Testleri

Tuz testi kontrolü : istenilen tuz testi dayanımını tespit etmek için tuz testi kabini kullanılır. Kırmızı pas ve beyaz pas dayanım saatleri ayrı kriter olarak alınır. Tuz testi sonucunda ürünün yüzeyinde , beyaz pas ve kırmızı pas oluşum zamanı test edilir.

image

XRAY kaplama kalınlıgı Ölçümleri: Kaplama bölümünde işlem gören ürünlerimizin her şarj başına Kaplama kalınlıgı ölçümleri kontrol edilir.

XRAY banyo analiz ölçümleri : Banyo içindeki kimyasal konsantrasyonların deger ölçümleri yapılır.

image

Kimyasal Konsantrasyon analizleri: Asitli Çinko kaplama ve Alkali çinko kaplama banyo konsantrasyon analizleri periyodik olarak labaratuarımızda test edilerek analysis log book uygulamasında kayıt altına alınarak kaplama kalitesi kontrol altında tutulur.

image

Fiziksel Ölçümler

Profil Projeksiyon / Cıvatalarda : Tüm açı ölçüleri, diş adımı , havşa çapı , kafa altı mesafe , uç sivriltme mesafesi gibi özellikler profil projeksiyon ile ölçülebilir.

image

Mitutoyo Kalite Yönetim Sistemi

MeasurLink 7 Real-Time Professional Edition :Enables customers to connect and acquire data from Mitutoyo Coordinate Measuring Machines, Vision and Form Measuring Systems via native integration (DDE). ASCII and QMD (xml-based) file import are also supported. In addition to all of the features supported by MeasurLink 7 Real-Time Standard Edition, this application also supports data filters. Full reporting functionality with templates is also provided. Supported data sources include keyboard, RS232 and USB devices, native Mitutoyo integration (DDE) ASCII and QMD (xml-based) file import.